0216 442 22 30

Karayel'de balıkla aşk yaşamak...

Karayel kurulduğu günden beri balık üzerine verdiği servisle müşterilerine en güzel lezzeti sunmaktadır.

Karayel   balık   restoranın   yeri   bundan  15  yıl   önce   Karadeniz vakfı   tarafından kurulan     ve  Karadeniz'in  en  leziz  yemekleriyle buluşturmuştu,    hem   Karadeniz yemeklerini sevenlerini ve Karadenizlileri.

Karayelde, balığın en alasını hijyeni önde bulunduran bir ayrıcalıkla yiyebileceğiniz mekandır.

Karayel 3 yıllık genç duruşunu sunduğu balık mezelerinin tadıyla buluşturunca vaz geçilmezler arasına girmeyi başarmıştır.

Karayel’de halen Karadeniz mutfağının en önemli yemeklerini bulma olasılığınız mevcuttur.

1979 yılında  Tarabya Palet1  de bu işe soyunan,  daha sonra  Kuzey Kıbrıs  Türk Cumhuriyetinde  işinin doruğuna çıkan Resul Kibaroğlu yönetiminde, önemli bir görev üstlenen Şef Ali Zengin’le ortaklaşa müşterilerine hizmet veren iki deneyimli insanın, engin hizmetleri ve bitmeyen enerjileri ile şu anda Anadolu yakasının önemli balık restoranlarından biri olmuştur.

Balık zevkini  en ala yaşayacağınız  Karayel’de,  değişik menünün en lezzetli yemekleriyle  baş başa kalacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

Bir birinden leziz Soğuk mezeler,   sıcak mezeler ve aklınıza  gelen  bütün balık çeşitlerini  de bulabilirsiniz.   Balık tadı Karayel’de, işinin ehli yöneticiler ve tecrübeli garsonlarla bir başka keyifli oluyor.

Ada sahillerinde olmasanız da,   Adaları ayağınıza getiren manzara eşliğinde;   Rakı,Balık roka tekerlemesini yaşamak isterseniz  her gün öğleden itibaren açık olan karayel’de bir damak tadı yaşarsınız.

© Her hakkı saklıdır. www.karayelrestaurant.com 2011 İstanbul
web tasarım ve programlama deSen